Доставка гр. София - 40лв.
Тази група от материали съдържа добре познатите профили за сухо строителство или още наричани профили за гипсокартон от поцинкована ламарина с дебелина 0,5 или 0,6 мм. По отношение на приложението им в системните решения за сухо строителство се делят на две разпознаваеми групи:
Профили за преградни стени или още познати като преградни профили, за свободно стоящи предстенни обшивки, едностранно затворени инсталационни или шахтови стени и други. Две са характерните наименования, които показват предназначението на профила – UW профили за периметричните профили и CW профили– за носещите профили към които с рапидни винтове се закрепват строителните плоскости.
Първите букви съответстват на геометричното напречно сечение на профилите за преградни стени и графичния символ на съответната латинска буква и това означение е прието в цял свят. Втората буква – W обозначава основното предназначение – за стени от английската дума WALL – СТЕНА.
Профили за окачени тавани и профили за предстенни обшивки – Изпълняват се с най-популярните и известни профили UD профил и CD профил. Значението на първите букви е като при стенните профили, а втората буква D е от думата DECKEN и показва областта на приложение за окачени тавани от гипскартон и предстенни обшивки с монтажни крепежни аксесоари към масивни строителни елементи.
Усилени профили – обозначават се като UA профили и са с дебелина 2мм и характерна перфорация по цялата дължина с редуващи се кръгли и елептични отвори. Използват се основно в преградни стени в места с необходимост за повишена здравина и товароспособност на системата по детайли за монтаж.
Профили за сухо строителство се делят и по още една важна характеристика – гладки и рифеловани. Гладките профили са масово разпространените и с най-голямо разнообразие от дебелина и качество на ламарината и съответно цена.
Рифелованите профили се отличават визуално много лесно по ситно-набраздената си повърхност и рядко са с дебелина на ламарината различна от стандартната 0,6 мм. Това са най-висококачествените профили и особено при изграждане на някои системи в сухото строителство да се заменят с алтернативи е силно непрепоръчителен вариант.
Профили за окачени тавани – най-общо са с Т-образно сечение и са предназначени за реализация на окачени равнинни конструкции с бързо сглобяеми връзки, които носят паната на окачените тавани, които от своя страна могат да бъдат минералфазерни, минераловатни, гипсови, гипскартонени, дърволитни и т.н.
Видимата част на Т-профилите са фабрично боядисани най-масово в бял цвят. Периметричните профили са с L-геометрично сечение. Освен това има и специални профили като например F-профилите, които се използват в места, където се променят нивата на окачените тавани и оформят вертикалните участъци.
Профилите за сухо строителство са много важен компонент за всяка система, в която участват и подценяването на този факт и употребата на нискокачествени профили с цел понижаване на разходите може да доведе освен до влошаване на експлоатационните показатели на системата, но и до съпътстващи монтажа ефекти, които напълно да заличат финасовия ефект от замяната.
Не са малко случаите в практиката, където избора на най-ниско бюджетните профили за гипсокартон е довел до двойно негативен резултат. Нискобюджетните профили имат своето място и приложение, но трябва да бъде правилно оценено в рамките на допустимия риск.
Сухо строителство е строителна технология с широк спектър на приложение в сградното строителство за нови проекти и възстановителни дейности и преустройство.
В основата на технологията стои използването на строителни плоскости на гипсова или циментова основа които могат да бъдат закрепвани механично с винтова връзка към носещи елементи – дървени, метални, композитни или залепвани със специално разработени лепила към други строителни основи като бетон, тухла, газобетон и други.
По тази технология се изпълняват познатите елементи в сградостроенето като преградни стени, тавани, обшивки, изравнителни подове. Някои от съществените преимущества на сухите строителни технологии пред конвенционалните са по-ниското специфично тегло.
Кухите пространства, възможността за вграждане в кухите обеми на топлоизолиращи или звукопоглъщащи материали. С които се постигат значително по-високи експлоатационни показатели и то при минимална загуба на пространствен обем.
Други значителни предимства са почти пълното отсъствие на мокри процеси, високата скорост на изпълнение и ефективност на вложенията.
Вертикално монтирани дървени или метални профили за сухо строителство обшити двустранно с един или повече пластове гипсокартон закрепен механично с рапидни винтове. Кухината, определена от широчината на използваните профили се използва за прокарване на различни инсталационни системи. И влагане на топло и звукоизолиращи материали.
Забележителна възможност е изграждането на стени с височина над 12 метра. Когато за обшиването се използва гипсокартон със специфични характеристики като влагоустойчив, пожароустойчив, акустичен, за радиационна защита и други се постига голямо разнообразие от експлоатационни критерии.
Дървени или метални профили за сухо строителство окачени към конструктивните елементи на сградата. Греди, плочи, покривни конструкции посредством окачващи системи от специални аксесоари. И крепежи и обшити на един или повече пластове стандартен или специален гипсокартон.
Окачените тавани позволяват вместването в скритото пространство на инсталации, топло и звукоизолиращи материали. Постигане на акустични изисквания или сложни архитектурни елементи и дизайн.
Основно има две разновидности – чрез залепване – така наречената суха мазилка, което елиминира големия обем мокри процеси. И свързаните с тях времеви ограничения за съхнене и температурен диапазон на работния процес.
Другия метод е механичен монтаж с рапидни винтове върху носещи профили дистанцирани от обшиваната повърхност. Избора на система зависи от изпълняваната задача. Скриване на инсталационни работи, подобряване на топлоизолацията, акустичен комфорт или архитектурен детайл.
Алтернатива на стандартните цименто-пясъчни изравнителни замазки на подови конструкции. Основни предимства са кухината образувана от слоя изравняваща суха посипка в която могат да са разположени инсталационни системи.
И многократно по-високите топло и звукоизолиращи показатели наред с пълното отсъствие на мокри процеси и температурни ограничения за монтажния процес.
Системите сухо строителство покриват съществена част от проектните и изпълнителските задачи в сградостренето и реновационните работи. Те са плод на дългогодишни разработки, изпитания и наблюдения в експлоатационен режим.
Всяка система е сертифицирана с подробни указания за сфери на приложение. Технически показатели и параметри на използваните компоненти за реализацията.
Професионалния анализ е предпоставка за правилен избор на системни решения за всеки проект. А оттам и постигане на висок експлоатационен и икономически ефективен резултат.
Профили за сухо строителство CD 27/60/27 – 3000 мм. | 5,90 лв. |
Профили за сухо строителство UD 27/28/27 – 3000 мм. | 3,49 лв. |
Доставка на профили за сухо строителство | Доставяме в цялата страна. Вашите профили за сухо строителство могат да бъдат доставени в рамките на 3 работни дни при Вас, в зависимост от града в който се намирате. |
Както ни стана ясно от информацията до сега, гипсокартона се предлага в много разновидности и под доста форми. Лесният монтаж е сред плюсовете на всички видове профили за гипсокартон.
Обобщеният асортимент на профилите за гипсокартон може да се раздели на три вида:
Този профил има стандартна форма, но се намират разлики в дебелината, дължината или дори напречното му сечение. Основният материал на изделията е направен от поцинкована стомана, които се маркират с CD и UD. Крайният резултат представлява решетка, на която може да се закрепи гипсокартона.
Полезен съвет, който може да влезе в употреба е, когато използвате плосък профил за облицовка на стени, да използвате минимална дебелина на използваните ленти. Не е препоръчително обаче те да се използват за обшивка на тавани, ако е с подобна дебелина.
Равнинният профил поддържа постоянно натоварване, съответно дебелината му трябва да е 0,5 – 0.6 mm, за да издържи обшивката на таван.
За разлика от равнинния профил, който позволява използването само на плоски повърхности, сводестият профил позволява създаването на конструкции с по-различна форма. Възможността за конфигурации под всякакви ъгли е възможна благодарение на отворите, които се правят предварително.
Носещият профил за гипсокартон създава основа за монтиране на стена, към която по-късно се закрепват UW пътеки. UW пътеките, заедно с CW, се категориите, на които са разделени гипсокартоните предназначени за поддръжка. При при конструкциите с този профил на гипсокартона, липсва страничната опора на стената и се налага допълнително укрепване откъм височина и ширина.
Отговор: Можем да обобщим 3 профила за гипсокартон. Делят се на повърхностно-равнинен, сводест и профил за стена с висока якост. Всеки един вид има своето специфично окачване и ползи, спрямо нуждите и изискванията Ви.
Отговор: Един от профилите за гипсокартон е сводестият. Той позволява конструкцията на по-различни и сложни форми. Това става благодарение на отвори, които се правят предварително, преди инсталацията му.
Отговор: Преградните профили, които са част от профилите за гипсокартон, могат да бъдат свободно стоящи и се характеризират с две наименования. Обикновено всяко наименование показва предназначението на самия профил – UW са параметрични, докато към CW профилите се закрепят строителни плоскости.